| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Emilia Sammetgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538695 (118) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043381 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv har ett vackert utseende, där det knappt finns någon skillnad i förhållande till ett äkta trägolv både när det gäller golvets utseende och hur golvet känns, då golvet har samma struktur som ett trägolv.
HARO laminatgolvet Ek Emilia Sammetgrå är inspirerat av ett gråtonat plankgolv i ek och har fas på alla 4 sidor, vilket på vackraste sätt framhäver de enskilda plankorna när ditt golv är lagt.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

