| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Emilia Honung |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538692 (125) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043390 |
Beskrivning
Detta vackra HARO laminatgolv Ek Emilia Honung har en härlig varm nyans och ett otroligt fint färgspektrum som påminner om ådringarna i träslaget ek.
Laminatgolvet har en autentisk mjuk yta, det känns mjukt och sammetslikt.
Golvet är slitstarkt och behåller sitt vackra utseende år efter år. Därför får du också hela 25 års garanti i privata hem.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

