| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Italica Creme |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 5 år i näringsliv |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av Tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 538920 (175) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043387 |
Beskrivning
Robust och slitstarkt laminatgolv som med sin rustika look är ett vackert blickfång oavsett var det läggs.
Laminatgolvet Ek Italica Creme från HARO är inspirerat av ett plankgolv i ek och har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de enskilda plankorna när ditt golv är lagt.
Golvet är utrustat med ett modernt klicksystem och är därför lätt att lägga även om du inte är den födda Gör-det-själv-mannen eller kvinnan.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

