| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | FG19 Marianne |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 30 år i privatbostad, 5 år i företag |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 539615 (260) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Egens välkända åreträdningar är återgivna otroligt naturtroget i detta vackra laminatgolv, som med sin gyllene ton har ett skönt varmt uttryck.
Golvet helt särskilda yta kallas en authentic soft yta, vilket både medverkar till golvets naturtroget utseende och gör att golvet känns härligt mjukt och sammetslikt.
Laminatgolvet FG19 Marianne har 4 sidor fas, detta gör att de enskilda plankorna framhävs, när golvet är lagt.

