| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Flavia puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544711 (121) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341848 |
Beskrivning
Med sin vackra, slitstarka och rengöringsvänliga yta är detta fina golv både ett praktiskt och dekorativt inslag i hemmet.
Laminatgolvets vackra trälook är en ytterst verklighetstrogen återgivning av ett lackat plankgolv i träslaget ek. Golvet har en mycket autentisk yta.
Golvet är i plankformat med 4 sidor fas.
HARO laminatgolvet Ek Flavia Puro är utrustat med ett modernt klicksystem och är i slitklass 32.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

