| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Flavia Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544702 (135) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341839 |
Beskrivning
Med sitt välgjorda gråtonade ekträlook är detta vackra laminatgolv ett praktiskt modernt golvalternativ. Laminatgolvet är i plankeformat och har fas på alla 4 sidor.
HARO laminatgolvet Ek Flavia Grå har ett modernt klicksystem och är lätt att lägga, även om du inte har stor erfarenhet av golvläggning.
Laminatgolvet är rengöringsvänligt och är i slitklass 32.
Golvet kan läggas i det mesta av huset, bortsett från på badrummet.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

