| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Elm Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | 4 sidor |
| Klicksystem: | Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med authentic yta |
| Varunummer: | 05 544720 (151) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341857 |
Beskrivning
Robust och slitstarkt laminatgolv med en vacker trälook, som är en ytterst naturtrogen återgivning av den klassiska danska träslaget alm.
HARO laminatgolvet Alm Vario är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de enskilda plankorna när ditt golv är lagt.
Laminatgolvet har en modern authentic soft yta, som förutom att likna trä också känns som trä.
Golvet är i slitklass 32 och kommer med en slitgaranti på 25 år.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

