| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chevron Ek Vit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 320 mm |
| Längd: | 1,330 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 siders microfas |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,13 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med chevronmönster |
| Varunummer: | 05 545178 (108) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398844 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv är i ett elegant plankformat med microfas på alla 4 sidor. Plankorna har ett mönster som, när du lägger två brädor bredvid varandra, bildar det dekorativa chevronmönstret. Med detta laminatgolv kan du alltså få ett fint chevronmönster utan att behöva krångla med enskilda stavar, vilket gör det lättare att lägga golvet. Golvet har klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Golvet har ett vackert utseende inspirerat av vittonat ek och har en ytterst naturtrogen och mycket vacker trälook, som underbyggs av golvets autentiska ytstruktur.
Laminatgolvet HARO Laminat Chevron Ek Vit är i slitageklass 33 och kan användas både i privata hem och kommersiella miljöer. Golvet är motståndskraftigt mot fukt och kommer att vara ett bra val i bland annat köket och tvättstugan.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

