| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chevron Ek Grå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 320 mm |
| Längd: | 1,330 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor microfas |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,13 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med chevronmönster |
| Varunummer: | 05 545182 (115) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398848 |
Beskrivning
Dessa fina laminatplankor bildar, när de läggs bredvid varandra, det vackra chevronmönstret. Laminatgolvet har ett vackert och ytterst verklighetstroget träutseende, som är inspirerat av gråtonat ek. Med detta golv får du därför ett vackert modernt golv med chevronmönster utan att behöva kämpa med enskilda stavar. Golvet har klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Laminatgolvet HARO Chevron Ek Grå är i ett elegant plankformat och har en autentisk yta som underbygger golvets naturliga utseende.
Eftersom laminatgolvet är i slitageklass 33 är det lämpligt för kommersiellt bruk och golvet kan dessutom läggas i större delen av bostaden. Det är exempelvis motståndskraftigt mot fukt, vilket gör golvet till ett praktiskt val i köket, tvättstugan och entrén.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

