| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chevron Ek Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 320 mm |
| Längd: | 1.330 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor microfas |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,13 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med chevronmönster |
| Varunummer: | 05 545179 (205) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398845 |
Beskrivning
Vill du gärna hänga med i tidens trender med golv som är lagda i vackra mönster, men har du inte modet att ge dig på att lägga ett golv som är uppbyggt av stavar? Då gör detta vackra laminatgolv uppgiften mycket mer överskådlig. Laminatgolvet är nämligen i plankformat med en design som gör att du genom att lägga två plankor bredvid varandra skapar det vackra och dekorativa chevronmönstret. Golvet har klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Laminatgolvet har en verklighetstrogen trälook som är inspirerad av svagt tonat ek, golvet är alltså något ljusare än ett ekgolv med en klar yta. Golvets naturliga utseende underbyggs av en autentisk yta.
HARO Laminatgolvet Chevron Ek Puro kan användas i både privata hem och för kommersiellt bruk.
Golvet är i slittålighet klass 33 och är motståndskraftigt mot fukt, vilket är en fördel om golvet t.ex. ska läggas i ett kök.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

