| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chevron Ek Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 320 mm |
| Längd: | 1,330 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 siders microfleece |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,13 m2 |
| Andet: | Laminatgolv med chevronmönster |
| Varunummer: | 05 545181 (786) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398847 |
Beskrivning
Rökt ek återges på otroligt verklighetstrogen sätt i detta fina moderna laminatgolv i plankformat med en särskild design som, när du lägger två plankor bredvid varandra, skapar ett vackert chevronmönster. Detta gör monteringen enklare än om du själv skulle ge dig i kast med de enskilda stavarna. Golvet har klicksystem och kan läggas som ett flytande golv.
Bland laminatgolvets många praktiska egenskaper är det värt att nämna den autentiska yta som gör att golvet inte bara ser ut som, utan också känns som trä.
Det är också värt att nämna att laminatgolvet är motståndskraftigt mot fukt, vilket gör det till ett utmärkt val i exempelvis köket, tvättstugan och entrén.
Slutligen är även golvets höga slitstyrka värt att nämna, eftersom detta gör att golvet både kan läggas i privata hem och användas för kommersiellt bruk.
HARO laminatgolvet Chevron Ek Rökt har 25 års garanti i privata hem.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

