| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Ontario Vit |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | 5G klicksystem |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat för vattenbaserad golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % uden PVC og blødgørere |
| Varunummer: | 05 541250 (758) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146651 |
Beskrivning
Miljövänligt Disano golv med ett ljust ekträlook, som kommer i ett naturligt plankgolvsformat. Endvidare kommer golvet HARO Disano WaveAqua Ek Ontario Vit med en nordisk och vit yta, som är med till att ge golvet ett karaktärsfullt utseende.
Här får du alltså ett Disano golv, som kombinerar det bästa från båda världarna, då golvet kommer med träets vackra utseende, samt har en praktisk och slitstark yta.
Avslutningsvis kommer golvet med 4 sidor mikrofas, som är med till att stödja utseendet av ett autentiskt plankgolv.

