Varen kan ses i butiken i: |
Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua XL - Ek Victoria Rökt |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541249 (757) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146657 |
Beskrivning
Detta golv är det självklara valet på platser där du behöver ett praktiskt golv som är lätt att rengöra och underhålla, såsom i hobbyrummet, köket och tvättstugan. I köket och tvättstugan är även golvets höga motståndskraft mot vatten och fukt en stor fördel.
Bland golvets andra fördelar kan nämnas en robust yta och en god gångkomfort.
Disano-golvet har en vacker mörk trälook som är inspirerad av rökt ek.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

