| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua XL - Ek Victoria Puro |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541246 (759) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146652 |
Beskrivning
Detta moderna designgolv är tillverkat med omtanke för både ditt inomhusklimat och miljön. Till exempel är golvet tillverkat 100 % utan PVC och mjukgörare.
Disano golvets vackra utseende är en naturtrogen återgivning av ekträ och golvets särskilda ytstruktur gör att golvet också känns som trä.
HARO golvet Disano WaveAqua Ek Victoria Puro har en god gångkomfort, en robust yta och är motståndskraftigt mot vatten och fukt, då golvet både har en vattenavvisande bärplatta och nederst har ett fuktavvisande lager.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

