| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua XL - Ek Victoria Honung |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburen golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541247 (761) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146654 |
Beskrivning
En robust yta och en hög motståndskraft mot vatten och fukt gör detta vackra Disano-golv från HARO till ett utmärkt val i exempelvis köket och tvättstugan.
Golvet har dessutom en utmärkt gångkomfort och känns varmt att gå på med bara tår.
Disano-golvet är i plankformat med ett vackert och ytterst verklighetstroget ekutseende, där det vackra färgspelet på bästa sätt återspeglar ekens ådringar.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

