| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Ek Ontario Natur |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | 5G klicksystem |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat för vattenbaserad golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % uden PVC och mjukgörande |
| Varunummer: | 05 541252 (754) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146655 |
Beskrivning
En rustik plankgolv i träslaget ek är inspirationen till detta vackra Disano-golv från Haro. Golvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor.
Disano-golvet har en robust yta och en vattenavvisande bärplatta, som tillsammans med det nedersta fuktavvisande lagret gör att golvet är motståndskraftigt mot vatten och fukt, vilket gör golvet till ett bra val i köket och tvättstugan.
Golvet känns varmt och har en bra gångkomfort.

