| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua XL - Ek Victoria Sammetbrun |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541248 (755) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146656 |
Beskrivning
Robust, mjukt, underhållsvänligt samt motståndskraftigt mot vatten och fukt är bara några av fördelarna med detta vackra designgolv från tyska HARO.
Disano-golvet WavaAqua Ek Victoria Flöjlsbrun har ett vackert utseende, som är en ytterst verklighetstrogen återgivning av tonat ekträ. Golvet är i plankformat med 4 sidor fas.
Golvet är dessutom miljövänligt och är producerat utan PVC och mjukgörare.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

