| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua XL - Ek Ontario Grå |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburen golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541253 (756) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146658 |
Beskrivning
Slitstarkt modernt designgolv, som med sin robusta yta och vattenavvisande bärplatta är ett bra val på platser där golvet måste klara av lite av varje, exempelvis i köket och tvättstugan.
Golvet är producerat utan PVC och mjukgörare och bidrar till ett bra inomhusklimat. Golvet är dessutom producerat med omtanke för miljön.
Disano-golvet är producerat av HARO och är i plankformat med en verklighetstrogen gråtonad trälook.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

