| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | WaveAqua XL - Ek Ontario Puro |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541251 (760) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146653 |
Beskrivning
Träslaget ek har bildat inspiration till detta vackra Disano-golv, som till förväxling liknar ett plankgolv i ek. Golvet är i plankformat med 4 sidor fas.
Det fina golvet har en rustik yta och en vattenavvisande bärplatta, vilket gör att golvet är motståndskraftigt mot vatten och fukt.
Golvet är tillverkat utan PVC och mjukgörare och är därmed ett bra val för både ditt inomhusklimat och miljön.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

