| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Ontario Vit |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburen golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541242 (167) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146659 |
Beskrivning
En robust yta och en vattenavvisande bärplatta gör detta vackra golv till ett bra val på platser där golvet kan utsättas för lite av varje. Det skulle t.ex. kunna vara i köket, hallen eller tvättstugan.
Golvet är producerat utan PVC och mjukgörare, vilket är bra för både ditt inomhusklimat och miljön.
Disano golvet WaveAqua Ek Ontario Vit är producerat av Haro och har en vacker ljus trälook som är inspirerad av träslaget ek.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

