| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Ontario Puro |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenbaserat golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541243 (748) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146662 |
Beskrivning
Vackert modernt designgolv från en av världens ledande golvtillverkare HARO.
Bland golvets många fördelar kan nämnas en robust yta, en vattenavvisande bärplatta samt att golvet är 100 % fritt från PVC och mjukgörare.
En annan fördel är Disano-golvet vackra ljusa ekträlook, som förväxlas med ett plankgolv i ek.
Golvet WaveAqua Ek Ontario Puro är lämpligt för både kommersiellt bruk och den privata bostaden.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

