| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Ontario Natur |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541244 (750) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146664 |
Beskrivning
Träslaget ek är känt för sina vackra och mycket dekorativa ådringar, som återges otroligt naturtroget i detta vackra designgolv från HARO.
Det miljövänliga Disano WaveAqua-golvet är producerat utan PVC och mjukgörare och bidrar till att skapa ett bra inomhusklimat.
Golvet Ek Ontario Natur kan läggas i den privata bostaden och är dessutom lämpligt för många olika verksamhetsändamål, där särskilt den robusta ytan och golvets vattenavvisande bärplatta är en fördel.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

