| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Ontario Grå |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541245 (752) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146667 |
Beskrivning
Gråtonade trägolv är populära och just ett plankgolv i gråtonad ek är inspirationen till detta vackra designgolv från tyska HARO.
Disano golvet WaveAqua Ek Ontario Grå är i plankformat med 4 sidor fas samt en robust yta, som gör att golvet är lämpligt för både privat- och affärsändamål.
Golvet är producerat med omtanke för miljön och är exempelvis producerat utan PVC och mjukgörare.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

