| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Victoria Rökt |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenbaserat golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541241 (753) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146666 |
Beskrivning
Detta vackra golv är det mörkaste i Disano WaveAqua serien från HARO och har ett fint och ytterst verklighetstroget trälook, som är inspirerat av rökt ek.
Golvet är i plankformat och har 4 sidor fas, som framhäver plankorna när golvet är lagt.
Designgolvet Ek Victoria Rökt har en robust och slitstark yta samt en vattenavvisande bärplatta, som gör golvet till ett bra golval i både köket och tvättstugan.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

