| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Victoria Puro |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburen golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541238 (390) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146661 |
Beskrivning
Disano WaveAqua är en särskild golvtyp som har skapats av tyska HARO. Golvtypen kännetecknas av sin höga slitstyrka, goda gångkomfort och av att vara producerad med omtanke för miljön. Exempelvis är golvet producerat utan PVC och mjukgörare. Golvet kan därför bortskaffas med hushållsavfallet.
Golvet vackra ljusa utseende är inspirerat av ett plankgolv i träslaget ek och är mycket naturtroget i sitt uttryck.
Disano golvet Ek Victoria Puro har en vattenavvisande bärplatta och är motståndskraftigt mot fukt och vatten.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

