| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Victoria Honung |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburen golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541239 (749) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146665 |
Beskrivning
Ekets vackra ådringar återges mycket naturtroget i färgspelet på detta vackra Disano WaveAqua golv från tyska HARO. Golvet Ek Victoria Honung är i planksformat med 4 sidor fas.
Golvet är lagrat och består bl.a. av en robust yta och en vattenavvisande bärplatta. Nederst har golvet ett fuktavvisande lager. Detta gör att golvet är både slitstarkt samt motståndskraftigt mot fukt och vatten.
Golvet är 100 % fritt från PVC och mjukgörare.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

