| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano WaveAqua - Ek Victoria Sammetbrun |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, microfas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Formstabilt och anpassat vattenburet golvvärme. |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | 100 % utan PVC och mjukgörare |
| Varunummer: | 05 541240 (751) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146665 |
Beskrivning
En vacker verklighetstrogen tonad trälook, en robust yta och en vattenavvisande bärplatta är bland fördelarna med detta miljövänliga Disano WaveAqua golv från tyska HARO.
Det fina golvet Ek Victoria Flöjlsbrun är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när ditt golv är lagt och bidrar till golvets naturtroget utseende.
Golvet är tillverkat utan PVC och mjukgörare, vilket gör att golvet bidrar till ett bra inomhusklimat.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

