| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | HARO Disano WaveAqua XL - Ek Whistler Kiselgrå |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Varunummer: | 05 548213 (425) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398990 |
Beskrivning
Miljövänligt Disano-golv med en ljus gråtonad eklook, som kommer i ett naturligt plankgolvsformat med 4 sidor fas. Det vackra designgolvet Ek Whistler kisgrå har ett naturligt trälook med en autentisk yta.
Designgolvet från tyska HARO är producerat med omtanke för miljön och är exempelvis producerat utan PVC och mjukgörare.
Golvet är i slittålighetklass 33 och är lämpligt för både privatbostaden och många olika kommersiella ändamål.
Till detta golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

