Varen kan ses i butiken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ångad Bok |
| Ytbehandling: | Klar mattlack |
| Tjocklek: | 8,5 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 500 mm |
| Slitskikt: | Ca. 3,2 mm |
| Konstruktion garanti: | 25 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Formstabilt och lämpligt för vattenburen golvvärme |
| Sortering: | Design |
| Innehåll per paket: | 2,8 m2 |
| Andet: | Ska fullimmas till undergolvet |
| Varunummer: | 141 11007 |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Dämpad bok kännetecknas av sin vackra, svagt röda nyans som ger rummet en varm och inbjudande atmosfär. Detsamma gäller för detta klassiska och eleganta fiskbensparkett i dämpad bok.
Golvytan är i den naturliga Design-sorteringen och är ytbehandlad med en klar mattlack.
Golv i Dämpad Bok Design har inget klicksystem och ska därför fullklistras till undergolvet. Å andra sidan kan golvet läggas i både det klassiska fiskbensmönstret och i andra vackra mönster.

