| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstat - Klar naturaLin olja |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | ca 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | nej |
| Klicksystem: | Fer och not |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Trend |
| Innehåll per paket: | 2,47 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 540174 (253) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100878 |
Beskrivning
Är du för oljade trägolv? Då är detta golvet du bara måste se.
Sildebensgolvet har en härlig varm glöd och är i den klassiska och tidlösa sorteringen Trend, vilket betyder att golvet har ett mycket naturligt utseende, där små kvistar kan förekomma.
HARO stavparkettgolvet "Ek Trend" kan antingen läggas som ett klassiskt trägolv eller i ett vackert mönster, exempelvis i det klassiska sildebensmönstret. Oavsett vad du väljer, ska golvet fullklistras till undergolvet.
Det finns 30 års konstruktionsgaranti på detta vackra golv.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden tvätt Trip Trap Oljesåpa Natur
För uppfräschning och löpande vård Trip Trap Oljepflege Natur eller Trip Trap Vårdolja Natur.

