| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstat, ljusvit naturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Trend |
| Innehåll per paket: | 2,47 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras till undergolvet |
| Varunummer: | 05 540128 (714) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100873 |
Beskrivning
Detta vackra fiskbensgolv i borstat och vitlackad ek är i Trend sortering, vilket betyder att stavparketten har ett klassiskt och tidlöst utseende som aldrig går ur mode.
HARO fiskbensgolvet har en borstad yta som är ytbehandlad med en särskild naturaDur mattlack, vilket ger golvet ett fint oljat utseende.
Stavparketten "Borstat Ek Trend med ljusvit naturaDur lack" kan bland annat läggas i det vackra klassiska fiskbensmönstret. Fiskbensgolvet ska fullklistras till undergolvet.
Till detta trägolv passar:
Fotlist - Borstat och vitlackad ek
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

