| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - naturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Trend |
| Innehåll per paket: | 2,47 m² |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 540135 (994) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100883 |
Beskrivning
Detta vackra fiskbensgolv har med sin svagt gråaktiga ton ett modernt utseende. Träet är i den klassiska och enhetliga Trend sorteringen, där golvet har ett lugnt färgspel.
HARO-golvet har inget klicksystem och ska fullklistras på undergolvet.
HARO stavparkett Ek Trend har en Borstad yta och är ytbehandlad med en sandgrå naturaDur mattlack, som ger golvet ett fint lackerat utseende.
Golvet har en garanti på 30 år.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

