| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - NaturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Naturale |
| Innehåll per paket: | 2,47 m² |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 543499 |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2270114 |
Beskrivning
Vacker HARO stavparkett i borstad ek. Golvet är i en Naturale sortering, vilket gör att träet har ett karaktärsfullt utseende med ett livligt färgspel.
HARO fiskbensgolvet har en borstad yta som är ytbehandlad med en sandgrå naturaDur mattlack, vilket ger golvet ett modernt gråtonat utseende.
HARO stavparkett ska fullklistras till undergolvet, då golvet inte har klicksystem.
Du får 30 års garanti på detta vackra golv i privata bostäder och 5 år vid kommersiellt bruk.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

