| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Rökt Ek |
| Ytbehandling: | Borstat - naturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,47 m² |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 540138 (1001) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100886 |
Beskrivning
När ekträ blir rökt får det en vacker mörk ton, som är otroligt snygg som golv, om du har mod att välja ett mörkt golv som kommer att vara ett mer markant inslag i inredningen än ett golv i ekens naturliga färg.
Detta vackra HARO stavparkett är i rökt ek och har en borstad och lackad yta. Golvet kan bl.a. läggas i det vackra klassiska fiskbensmönstret, som ger din inredning en touch av exklusivitet.
Fiskbensgolvet har inget klicksystem och ska fullklistras till undergolvet. Garantin på golvet är 30 år i privata bostäder.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

