| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Rökt Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - naturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Naturale |
| Innehåll per paket: | 2,47 m² |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 543497 (1003) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2270112 |
Beskrivning
Vackert mörkt HARO stavparkett i Rökt Ek Naturale. Naturale sorteringen ger golvet ett fint och livligt färgspel med en naturlig andel kvistar.
Den borstad ytan ger golvet en varm, naturlig känsla, medan lacken skyddar mot slitage och fläckar.
Stavparketten kan bland annat läggas i det vackra klassiska fiskbensgolvet. Golvet har inget klicksystem och ska full-limmas till undergolvet.
Fiskbensgolvet har en garanti på 30 år.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

