| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | NaturaDur mattlack |
| Tjocklek: | 12 mm |
| Bredd: | 70 mm |
| Längd: | 490 mm |
| Slitskikt: | 5,4 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Nej |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Objekt |
| Innehåll per paket: | 2,06 m² |
| Andet: | Ska fullklistras på undergolvet |
| Varunummer: | 05 548144 (1015) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2398978 |
Beskrivning
Detta HARO Stavparkett i vacker Ek Objekt är ett elegant golv som skapar ett klassiskt och raffinerat uttryck.
Ytan är behandlad med klar NaturaDur mattlack, som bevarar träets naturliga värme och framhäver ådringarna.
Det fina golvet har ett extra tjockt slitskikt på ca 5,4 mm, vilket betyder att golvet kan slipas flera gånger.
Du kan antingen välja att lägga golvet i det vackra klassiska fiskbensmönstret, sida vid sida som ett plankgolv eller i ett annat vackert mönster.
Golvet har inget klicksystem och ska full-limmas till undergolvet.
Till detta trägolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

