| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstat - Vit Oleovera olja |
| Tjocklek: | 11,3 mm |
| Bredd: | 140 mm |
| Längd: | 740 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Selectiv |
| Innehåll per paket: | 1,25 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras till undergolvet |
| Varunummer: | 05 548517 (1041) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458967 |
Beskrivning
Detta vackra vitoljade ekgolv är i det fina klassiska chevronmönstret. Trägolvet har en borstad yta och är i en Selectiv sortering, där träet har ett lugnt och enhetligt färgspel.
HARO trägolvet är ytbehandlat med en vit Oleovera olja, vilket ger golvet en läcker och vacker finish.
Cheronmönstret, även kallat fransk fiskben, ger varje rum ett exklusivt och symmetriskt uttryck.
Cherongolvet ska fullklistras till undergolvet och har 4 sidor fas, vilket framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
Till detta plankgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden tvätt Trip Trap Oljesåpa Vit
För uppfräschning och löpande underhåll Trip Trap Oljepflege Vit eller Trip Trap Vårdolja Vit.

