| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - Oleovera olja |
| Tjocklek: | 11,3 mm |
| Bredd: | 140 mm |
| Längd: | 740 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Selectiv |
| Innehåll per paket: | 1,25 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras till undergolvet |
| Varunummer: | 05 548518 (1042) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458968 |
Beskrivning
En modern fransk fiskbensparkett från HARO. Golvtypen kallas också chevron och skiljer sig från det klassiska fiskbensmönstret genom att vara mer symmetrisk med raka linjer, vilket ger golvet ett helt särskilt uttryck. Med ett Chevron-golv får du en dekorativ zigzag-look, vilket tillför ett lyxigt och exklusivt inslag till ditt hem.
Golvet är i ek och har en vacker borstad yta med en gråaktig ton, som kommer från den tonade Oleovera-oljan, som också ger träet en helt särskild glöd.
Träet är i den exklusiva Selectiv sorteringen, som är känd för sitt lugna och enhetliga färgspektrum.
HARO trägolvet ska full-limmas till undergolvet och stavarna har 4 sidor fas.
Till detta plankgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden tvätt Trip Trap Oljesåpa Natur
För uppfräschning och löpande vård Trip Trap Oljepflege Natur eller Trip Trap Vårdolja Natur.

