| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Träslag: | Afrikansk Ek |
| Ytbehandling: | Borstad - Oleovera Olja |
| Tjocklek: | 11,3 mm |
| Bredd: | 140 mm |
| Längd: | 740 mm |
| Slitskikt: | 3,5 mm |
| Konstruktion garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej |
| Golvvärme: | Ja |
| Sortering: | Selectiv |
| Innehåll per paket: | 1,25 m2 |
| Andet: | Ska fullklistras till undergolvet |
| Varunummer: | 05 548519 (1045) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458969 |
Beskrivning
Letar du efter ett nytt golv som ska vara en blickfångare i inredningen, så är detta vackra golv med sin mörka färg och det vackra läggmönstret ett självklart val.
HARO Chevron-golvet är i den mörka trätypen afrikansk ek. Det vackra mörka lyxiga golvet har en borstad yta och är ytbehandlat med en klar olivolja som ger golvet en perfekt finish.
Chevron-mönstret, som också är känt som fransk fiskbensmönster, skapar en dekorativ symmetrisk design med raka linjer och ger inredningen ett exklusivt uttryck.
Chevron-golvet har 4 sidor fas och ska full-limmas till undergolvet.
Till detta plankgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden tvätt Trip Trap Oljesåpa Natur
För uppfräschning och löpande underhåll Trip Trap Oljepflege Natur eller Trip Trap Vårdolja Natur.

