| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Ek Jubilé |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i privatlivet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,41 m² |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549077 (710) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet urval av golvet, vilket ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459018 |
Beskrivning
Detta karaktäristiska designgolv från HARO Disano LifeAqua imponerar med sitt vackra, borstade ekträlook i varierande varma nyanser och en naturtrogen yta som ger en äkta trädkänsla under fötterna.
Designgolvet är uppbyggt med 4-sidig fas för ett markant plankutseende och har integrerad korkbaksida, som säkerställer god gångkomfort och effektiv ljuddämpning.
Med Top Connect klicksystemet är golvet enkelt att lägga, och den slitstarka konstruktionen gör designgolvet lämpligt för användning i nästan hela hemmet. Golvet kan också användas för kommersiellt bruk.
ett slitstarkt val med 20 års privat garanti, som förenar funktionalitet och estetik i ett modernt design.

