| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Ek Picardie puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i det privata |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,410 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549061 (617) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459010 |
Beskrivning
Ek Picardie puro från HARO Disano LifeAqua framstår med en elegant, naturtrogen trälook och en autentisk yta som andas nordisk ro. Den ljusa, varma tonen skapar ett harmoniskt och tidlöst uttryck som passar perfekt in i skandinaviska inredningar.
Det slitstarka designgolvet är uppbyggt med 4-sidigt fas som framhäver plankorna och HAROs Top Connect klicksystem, som gör det enkelt att lägga golvet. Golvets inbyggda korkbaksida fungerar som ljuddämpning och bidrar samtidigt till en mer behaglig gångkomfort.
Tack vare LifeAqua-teknologin är designgolvet lämpligt för montering i största delen av huset och kan därför användas i både kök och tvättstuga. Du får ett golv som kombinerar estetik och funktionalitet. Golvet är i slitklass 33 och kan också användas för kommersiella ändamål.
Med en garanti på hela 20 år och tillverkat i Tyskland är Ek Picardie puro ett självklart val för dig som önskar ett vackert och hållbart golv av hög kvalitet.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

