| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Berglärk puro |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i det privata |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,410 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549089 (603) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459024 |
Beskrivning
Bring värme och liv till inredningen med HARO Disano LifeAqua i den charmiga designen Björklund puro. Det borstade designgolvet andas av varma toner och de vackra ådringarna skapar ett levande och autentiskt trälook som passar perfekt till både moderna och klassiska hem.
Björklund puro är mer än bara snyggt, det är också funktionellt. Med en slitstark uppbyggnad och en integrerad korkbaksida får du både hållbarhet och hög komfort. Den fina 4-sidiga fasen ger brädorna en mer tydlig avgränsning och ett elegant uttryck.
Tack vare Top Connect klicksystemet är monteringen enkel och snabb. Den ljudabsorberande baksidan säkerställer samtidigt en behaglig akustik i rummet, oavsett var golvet läggs.
Med en garanti på hela 20 år får du ett långvarigt och praktiskt golvalternativ för både hem och företag.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

