| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Ek Phoenix |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i det privata |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,410 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549079 (307) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459019 |
Beskrivning
Ek Phoenix erbjuder ett varmt och karaktärsfullt uttryck med tydliga ådringar och kvistar, som skapar en levande, rustik och naturtrogen trälook. Designgolvets borstad yta framhäver golvets struktur och tillför rummet både värme och autenticitet, perfekt för dig som önskar en naturtrogen känsla under fötterna.
Det integrerade korklagret säkerställer en behaglig gångkomfort och dämpar effektivt ljudet i rummet. Med plankornas 4-sidiga fas får du ett exklusivt uttryck med tydlig plankmarkering, vilket tillför rummet extra djup och karaktär.
Tack vare HAROs LifeAqua-teknologi och Top Connect klicksystem är golvet både lämpligt för montering i rum som köket och tvättstugan samt lätt att lägga själv utan användning av lim. Den slitstarka uppbyggnaden säkerställer lång hållbarhet och gör detta golv till ett självklart val i moderna hem med hög trafik och för en lång rad olika kommersiella ändamål.
HARO producerar sina golv med omtanke och passion för hantverk. Upplev själv fördelarna med ett golv som förenar design, komfort och funktionalitet.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

