| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Sandek |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i det privata |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,410 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549073 (268) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459016 |
Beskrivning
Sandek från HARO Disano LifeAqua är ett modernt designgolv med en livlig och varm yta i gyllene nyanser och med tydliga ådringar och sprickeffekter som skapar en autentisk träfeel.
Det 8,8 mm tjocka golvet har 4-sidig fas, som framhäver det naturtrogna plankutseendet, och en slitstark uppbyggnad med integrerad kork för behaglig gångkomfort och stegljudsdämpning.
Designgolvet är lämpligt för läggning i det mesta av bostaden och har en rad praktiska egenskaper som gör golvet till ett självklart val i både köket, hallen och tvättstugan. Top Connect klicksystemet gör dessutom monteringen enkel och verktygsfri.
Sandek är en del av 2025-kollektionen från HARO, tillverkad i Tyskland med fokus på miljön, ett hälsosamt inomhusklimat samt hög kvalitet. Golvet kommer med hela 20 års garanti för privat bruk.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

