| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Ek Sheffield honung |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i privatlivet |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,41 m² |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549063 (801) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459011 |
Beskrivning
HARO's Ek Sheffield honung ger en behaglig värme in i ditt hem med sina vackra, honungsfärgade nyanser och autentiska ådringar som förväxlas med äkta ekträ.
Detta charmiga och naturtrogna designgolv skapar en mysig atmosfär och passar perfekt till både klassiska och moderna inredningar. De långa plankorna med fas på alla fyra sidor framhäver den eleganta designen och ger ditt rum ett harmoniskt och inbjudande uttryck.
Tack vare det smarta 5G klicksystemet är golvet lätt och snabbt att lägga. Det är lämpligt för nästan alla rum i hemmet och för olika kommersiella ändamål.
Golvet integrerade korklager säkerställer goda ljuddämpande egenskaper och en utmärkt gångkomfort.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

