| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua - Berglärk konjakbrun |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år i det privata |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,41 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549087 (872) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459023 |
Beskrivning
Upplev det vackra HARO DISANO LifeAqua Björklönn cognacbrun, ett modernt designgolv som med sin varma, cognacbruna nyans skapar en inbjudande atmosfär i varje rum. Golvet har ett elegant plankformat med 4 sidor fas, vilket framhäver varje enskild planka och ger golvet ett naturtroget och exklusivt utseende.
Med den borstade ytan får du inte bara ett golv som känns behagligt under fötterna, utan också ett golv som förväxlas med äkta trä.
Designgolvet är dessutom ljuddämpande tack vare det integrerade korklagret, vilket säkerställer god akustik och gångkomfort.
Det moderna Top Connect klicksystemet gör installationen snabb och enkel. Med en praktisk uppbyggnad och slittålighet klass 33 är golvet ytterst slitstarkt och lämpligt för både bostäder och många olika kommersiella ändamål.
Golvet är rengöringsvänligt och är ett praktiskt val för en hektisk vardag.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

