| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Sicilia puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 10 år i näringsliv |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 537376 (556) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1968671 |
Beskrivning
Flott och verklighetstro HARO laminatgolv i plankgolvsformat, med ett vackert utseende av ett ekgolv.
Golvet Ek Sicilia Puro är av riktigt god kvalitet och har en garanti på 25 år, om det är privatbostad. För kommersiellt bruk är garantin 10 år.
Laminatgolvet har måtten 243 mm i bredden och 2200 mm i längden och är utrustat med Topconnect klickfunktion.
Detta HARO Gran Via laminatgolv är tillverkat i en aqua serie, vilket betyder att det är mer motståndskraftigt mot fukt.
Kom ihåg att alltid läsa läggningsanvisningen innan golvet läggs, så att du är säker på att alla krav uppfylls.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

