Varen kan ses i butiken i: |
Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua Gran Via - Ek Sicilia natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 i privatbostad, 10 i näringsliv år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 537377 (557) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1968677 |
Beskrivning
HARO Gran Via laminatgolv med ett klassiskt och stilrent utseende av ett ekgolv. Golvet har ett levande och karaktärsfullt färgspel.
Detta golv utmärker sig med sin naturliga yta och goda kvalitet, vilket underbyggs av de 25 års garanti i privatbostäder.
Golvet Ek Sicilia Natur är i plankgolvsformat och med sina 4 sidor fas får man ett golv där brädorna verkligen kan ses.
Som laminatgolv är det extra slitstarkt och är gjort i en aqua serie med en vattenavvisande bärplatta, som gör golvet motståndskraftigt mot vatten och fukt.
Kom alltid ihåg att läsa läggningsanvisningen innan golvet läggs, så att du är säker på att alla krav blir uppfyllda.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

