Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 AquaGran Via - Ek Portland puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år i privatbostad, 10 år i näringsliv |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 539148 (337) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2043477 |
Beskrivning
Flott HARO laminatgolv i plankformat, med vacker naturtrogen yta inspirerad av träslaget ek.
De 4 sidors fas, som golvet har, ger kant och bidrar till att golvet kommer att likna ett riktigt plankgolv.
Det finns 25 års garanti vid användning i privata hem och vid användning i kommersiella lokaler är det 10 års garanti.
Detta laminatgolv är gjort i en aqua serie, vilket betyder att det är mer motståndskraftigt mot fukt. Golvet Gran Via Ek Portland Puro är ett bra val i köket och tvättstugan.
Kom alltid ihåg att läsa läggningsanvisningen innan golvet läggs, så att du är säker på att alla krav blir uppfyllda.
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

