| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Gran Via Aqua Ek Eleganza Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 243 mm |
| Längd: | 2.200 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, Top Connect |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,68 m2 |
| Andet: | Robust laminatgolv med extra långa och breda brädor |
| Varunummer: | 05 541583 (701) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvplanka. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2146516 |
Beskrivning
Detta läckra ljusa laminatgolv liknar till förväxling ett äkta plankgolv i träslaget ek. De vackra långa plankorna har en längd på hela 220 cm och har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de enskilda plankorna när golvet är lagt.
Laminatgolvet är i slittålighet klass 33 och kan användas både för kommersiella och privata bostäder. Golvet är en del av HARO:s Aqua serie, där golven har extra skydd mot fukt. Golvet är därför ett bra val i både köket, tvättstugan och liknande rum.
Laminatgolvet Gran Via Aqua Ek Eleganza Puro har en autentisk yta som känns som trä.
Golvet har ett praktiskt modernt klicksystem och är lätt att montera.
Datablad
Till detta HARO laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

